Як повернути помилково сплачені до бюджету кошти
01.08.2019 | 08:18
Я сплатила ПДВ за декларацією одразу на бюджетний рахунок, а потрібно було на електронний. Чи можу я виправити помилку у такий спосіб: сплатити цю суму на електронний рахунок, натомість на бюджетному виникне переплата, яку листом до ДФС попрошу повернути на розрахунковий рахунок підприємства? Чи повертають вони і як довго, якщо так?

Пунктом 43.4 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) передбачено, що платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:

— на поточний рахунок платника податків в установі банку;

— на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;

— повернення у готівковій формі коштів за чеком за відсутності у платника податків рахунку в банку.

Як зазначено у п. 43.41 ПКУ, у разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунку платника податку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному п. 200-1.5 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню винятково на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ, а за його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів — шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

Податкові зобов’язання з ПДВ, надміру сплачені до бюджету за умов, не пов’язаних з виконанням п. 200-1.6 ПКУ (мається на увазі розрахунок з бюджетом за підсумками звітного податкового періоду відповідно до задекларованих у податковій декларації результатів, а також при поданні уточнюючих розрахунків до податкової декларації), підлягають поверненню за правилами п. 43.4 ПКУ.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати