Як повернути валюту на невикористане відрядження
22.06.2020 | 08:10
Якщо працівникові було видано на відрядження за кордон валюту, але він не виїхав у зв’язку з тим, що під час перетину українського кордону йому було відмовлено у виїзді (заборона на виїзд за кордон – боржник, несплата аліментів). Працівник, коли повернувся в офіс, повернув гривню, еквівалентну тій сумі, яка була виплачена йому у валюті. Чи можу я кошти, які повернув працівник у гривні, видати директору як поворотну фінансову допомогу?

Згідно з абз. 1 п. 18 р. ІІІ Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.03.98 р. № 59, якщо працівник отримав аванс на відрядження за кордон і не виїхав, він повинен протягом трьох банківських днів з дня ухвалення рішення про скасування поїздки повернути (у грошових одиницях, у яких було видано аванс) зазначені кошти у встановленому законодавством порядку на відповідний рахунок підприємства (або до каси підприємства в разі отримання авансу готівкою). 

Тож працівник мав повернути аванс у виданій інвалюті. А вже цю інвалюту підприємству потрібно було повернути на рахунок банку.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати