Як повідомити податкову про створення структурного підрозділу
Підприємство створює лабораторію (як окремий структурний підрозділ) без внесення змін до Єдиного держреєстру. Розроблено всі необхідні накази та положення, а також укладено договір оренди на приміщення (лабораторія буде розташована в іншому місті). Які наступні кроки? Як правильно повідомити місцеві органи та податкову?

Про наявність відокремленого структурного підрозділу податкову службу повідомляють через поданням ф. № 20-ОПП протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку підприємства. Це зафіксовано в п. 8.4 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.11 р. №1588.

Далі, залежно від того, які функції підрозділу передбачено в Положенні про відокремлений підрозділ, потрібно нараховувати/утримувати податки й збори та сплачувати їх до відповідного бюджету.

Як юрособі сплачувати ПДФО за працівників відокремленого підрозділу, ми розповіли в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 31 за 2020 р., стор. 37.

Як платити податок на доходи за працівників виробничих підрозділів з інших міст — див. наш коментар до листа ДФСУ від 27.03.19 р. № 10278/7/99-99-13-04-04-17 у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 103 за 2019 р., стор. 15.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати