Як працівнику встановити індивідуальний графік роботи
05.10.2020 | 08:29
Чи можна встановити окремий графік для працівниці (швачки) з робочими днями у  суботу та неділю, хоча на підприємстві встановлено п’ятиденний робочий тиждень з вихідними в ці дні?

Так, за потреби працівниця може трудитися за окремим індивідуальним графіком.

Встановлення окремого графіка роботи, що відрізняється від графіка підприємства, є зміною істотних умов праці, тому співробітницю потрібно попередити про це не пізніше ніж за 2 місяця до змін (ст. 32 Кодексу законів про працю України, далі — КЗпП). Проте це не потрібно робити, лише коли працівниця сама звернулася до керівництва з проханням змінити їй робочий графік з особистих причин, і роботодавець задовольняє її клопотання.

За п’ятиденного робочого тижня робота виключно по суботах та неділях — це неповний робочий час, який має оплачуватися пропорційно до встановленої норми (ст. 56 КЗпП). Наприклад, у серпні 2020 р. за п’ятиденного 40-годинного робочого тижня — 160 робочих годин. Якщо співробітниця працюватиме по суботах та неділях по 8 годин, тоді у серпні вона відпрацює 79 годин (23 серпня за неповного робочого тижня тривалість роботи має бути скорочена на 1 годину, оскільки це передсвятковий день, ст. 53 КЗпП).

Уявімо, що посадовий оклад співробітниці становить 6000 грн. Тоді за наведених умов за серпень вона отримає 2962,50 грн (79 год: 160 год х 6000 грн).

Більше про встановлення й оплату неповного робочого часу — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 98 за 2018 р. на стор. 6.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати