Як правильно оприбуткувати виручку вихідного дня
Наше підприємство працює без вихідних. Розрахунки проводимо через РРО. Касир і головний бухгалтер у суботу — неділю не працюють, на відміну від контролера-касира. Як правильно оприбуткувати виручку?

Відповідь: Нам знадобиться простудіювати Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі — Положення про касові операції). Згідно з його п. 2.6 усю готівку, що надходить до кас, потрібно вчасно (у день одержання готівкових коштів) і в повній сумі оприходувати. Під час проведення розрахунків готівкою із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Однак після цього слід оформити прибутковий касовий ордер на суму виручки й відобразити його в касовій книзі.

Якщо бухгалтерія й касир підприємства (юридичної особи) не працюють у вихідні й святкові дні, а його відокремлений підрозділ, що використовує під час розрахунків РРО (РК), у ці дні працює, але не веде касової книги, то записи в касовій книзі юридичної особи роблять на наступний робочий день підприємства — юридичної особи (п. 4.3 Положення про касові операції). Своєю чергою, відокремлені підрозділи — це філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, які наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання або інше речове право, передбачене законодавством України. Таке визначення містить п. 1.2 Положення про касові операції.

 

Тому якщо у вашій ситуації йдеться не про оприбуткування виручки відокремленим підрозділом, то її треба фіксувати в касовій книзі щодня, у день надходження. Обов'язки із заповнення касової книги можна покласти на будь-якого співробітника (не забудьте підписати з ним договір про повну матеріальну відповідальність — п. 4.8 Положення про касові операції).

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати