Як правильно списати принтер
28.11.2019 | 08:20
125 0 ПДВ
Чи потрібен висновок організації з ремонту оргтехніки для списання принтера?

Формально для списання принтера з причини непридатності для використання висновок спеціалізованої компанії щодо ремонту оргтехніки не потрібен.

Якщо йдеться про підприємство — платника ПДВ, то для цілей ненарахування ПДВ-зобов’язань  при списанні (ліквідації) принтера згідно з п. 189.9 ПКУ достатньо надати контролюючому органу Акт списання принтера за ф. № ОЗ-3 та висновок комісії на підприємстві про те, що подальша експлуатація оргтехніки є неможливою (див. листи Міжрегіонального ГУ ДФС від 12.03.16 р. № 5320/10/28-10-06-11 і від 18.11.15 р. № 25655/10/28-10-06-11, а також роз’яснення в категорії 101.06 ЗІР).

Але практика свідчить про те, що наявність висновку спеціалізованої компанії з ремонту оргтехніки, де буде зазначено, що принтер не підлягає ремонту, додаватиме більшої вагомості тому, що списання (ліквідація) ОЗ здійснюється без згоди платника ПДВ (із незалежних від платника причин).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати