Як правильно відобразити код посади «заступник директора з капітального будівництва»
20.09.2019 | 08:18
Позицію «заступник директора» скасовано. Як правильно відобразити код посади «заступник директора з капітального будівництва»? Який код, який запис у трудовій,  яка буде назва посади у наказі?

Додаток В (обов'язковий) Класифікатора професій містить похідні слова до професій (професійних назв робіт), за допомогою яких можна утворювати їх нові назви.

У примітках до додатка В сказано, що похідні слова до професій (професійних назв робіт) можуть застосовуватися за умови збереження галузевої та функціональної належності, кваліфікаційних вимог, виключення дублювання, збереження коду новоутвореної професії. І наводиться приклад: від назви професії «Соціолог» код КП 2442.2 можна утворювати похідну назву професії «Провідний соціолог» з кодом КП 2442.2, тоді як похідне слово «Головний» не може застосовуватися з огляду на те, що в КП є чинна професійна назва роботи «Головний соціолог» з кодом КП 1221.1. 

Назви професій можуть бути розширені за потребою користувача термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено в КП чи відповідних законодавчо-правових актах (примітка 2). 

Додаток В містить похідне слово «заступник», від якого й можна утворити посаду заступника (відповідно до примітки 1), яку можна уточнити «з капітального будівництва» (відповідно до примітки 2). Але тут слід ураховувати галузеву належність підприємства і для початку правильно обрати назву для посади директора підприємства, оскільки можливі варіанти:

— «Директор (начальник) закладу» (професійно-технічного училища, професійного училища і т. д.) з кодом КП 1210.1;

— «Директор (керівник) малого будівельного підприємства» (код 1313), якщо підприємство займається будівництвом;

— «Директор (керівник) малого підприємства (транспортного, складського)» (код 1316), якщо підприємство займається транспортною чи складською діяльністю тощо.

Тобто спочатку потрібно правильно визначити назву посади директора підприємства, а вже потім утворювати за допомогою похідного слова «заступник» посаду, наприклад, «Заступник директора малого будівельного підприємства», і за потреби уточнювати — «з капітального будівництва».

У Класифікаторі є, скажімо так, універсальна назва з кодом 1210.1 — «Директор (начальник, інший керівник) підприємства». Її не віднесено безпосередньо до якоїсь галузевої приналежності, а тому може використовуватися, якщо не вдається підібрати галузеву назву. У заступника директора код КП буде такий самий, як у директора, від якого її утворено (1210.1, 1313, 1316 тощо).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати