Як правильно заповнити графу «Від кого отримано чи кому видано» у Касовій книзі
14.05.2019 | 08:41
Що потрібно писати в графі Касової книги «Від кого отримано чи кому видано», якщо гроші отримано за чеком у банку (ПКО)? А якщо гроші видано за ВКО на загальну суму за відомістю?

Відповідь:  Відповідно до п. 32 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148, реквізити у видатковому ордері «Одержав», «Дата», «Сума», «Підпис одержувача», дані документа, що засвідчує особу отримувача (які заповнює отримувач готівки), та у прибутковому ордері «Прийнято від» не заповнюють у касових ордерах, що оформлюють на загальну суму проведених установою/підприємством касових операцій (видача готівки за видатковими відомостями, електронними платіжними засобами, здавання готівки до банку, отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі). Решта реквізитів у касових ордерах та видаткових відомостях — обов’язкова до заповнення.

Враховуючи наведене вище, оскільки під час формування прибуткового касового ордера на суму отриманої готівки з банку графу «Прийнято від» залишають порожньою, то, на нашу думку, графу Касової книги «Від кого отримано чи кому видано» теж заповнювати не потрібно в разі здійснення відповідного запису за таким ордером.
У разі оформлення видаткового касового ордера на загальну суму, виплачену за відомістю, графу «Одержав» у ньому не заповнюють, а тому, на нашу думку, і в цьому разі, вносячи цей ордер до Касової книги, графу «Від кого отримано чи кому видано» заповнювати не потрібно.
Зауважимо, що з огляду на відсутність актуальних роз’яснень від НБУ щодо цього питання, не буде помилкою, якщо в графі «Від кого отримано чи кому видано» Касової книги зазначити підставу для операції: «Отримання коштів з банку» або «Виплата коштів на підставі Відомості на виплату готівки №…» тощо.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати