Як провайдеру обліковувати отримання послуг роялті телеканалами
06.07.2018 | 16:40
Провайдер надає послуги з IP TV населенню. На яких рахунках потрібно вести облік отримання послуг роялті з телеканалами: на 231 «Роялті резидентам» або 93 «Витрати на збут», а також які статті витрат використовувати?

Відповідь: Відповідно до п. 11 П(С)БО 16 «Витрати» підприємство самостійно визначає перелік і склад статей калькулювання виробничої собівартості продукції (робіт, послуг). Таку інформацію слід прописувати в наказі про облікову політику підприємства (п.п. 2.15, 2.16 р. ІІ Методичних рекомендацій щодо облікової політики підприємств, затверджених наказом Мінфіну України від 27.06.13 р. № 635).

Тож якщо підприємство вказало серед витрат, що прямують до виробничої собівартості послуг, витрати на нараховані роялті телеканалам, то їх слід ураховувати на рахунку 23 з подальшим віднесенням на субрахунок 903 (у частині, що відноситься до відповідного місяця, якщо роялті нараховано за великий проміжок часу).

Якщо ж серед собівартісних витрат такі витрати не фігурують, тоді їх цілком можна обліковувати й на рахунку 93. Своєю чергою, потрібно враховувати: якщо роялті нараховують більш ніж за один період (наприклад, на рік вперед), то та частина витрат на роялті, яка не відноситься до звітного періоду, має потрапити на рахунок 39. А далі поступово (раз у квартал чи раз у місяць) їх слід списувати до витрат рівномірними частинами. Адже за п. 8 П(С)БО 16, якщо об’єкт приносить економвигоди більше одного періоду, то витрати на нього списують систематично протягом такого періоду.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати