Як проводити індексацію зарплати зовнішнього сумісника
29.09.2021 | 08:00
Чи потрібно в 2021 р. індексувати зарплату зовнішнього працівника, якщо за основним місцем роботи проіндексували зарплату в межах прожиткового мінімуму (2270 грн)? Чи повинен працівник надати довідку з основного місця роботи про індексовану зарплату?

Якщо зарплата працівника, який працює у вас за сумісництвом, уже була проіндексована за його основним місцем роботи в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у період з липня 2021 р. по листопад 2021 р. включно цей показник становить 2379 грн*, із січня 2021 р. по червень 2021 р. діяв показник 2270 грн), то індексувати зарплату за сумісництвом не потрібно. Сказане випливає із п. 7 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078). Зазначена норма передбачає, що індексація доходів від роботи за сумісництвом проводиться в межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи. При цьому також зауважено: підставою для проведення індексації за сумісництвом є довідка з основного місця роботи про розмір доходу, що підлягає індексації, та проіндексованого доходу. Проте, звісно ж, індексація на підставі довідки проводиться лише у випадку, якщо залишилося що індексувати — коли за основним місцем роботи проіндексовано суму, меншу за прожитковий мінімум.

Із формулювання п. 7 Порядку № 1078 також випливає: якщо працівник узагалі не подає довідку зі свого основного місця роботи про суму проіндексованого там заробітку, то роботодавець за сумісництвом не зобов’язаний індексувати його зарплату за відповідний місяць (оскільки відсутня документальна підстава). Відповідно, якщо працівник достеменно знає, що за основним місцем роботи в нього за відповідний місяць проіндексовано суму в розмірі прожиткового мінімуму, він може просто не приносити довідки — усе одно індексації за сумісництвом не буде.

Також звертаємо вашу увагу: про індексацію зарплати працівників-сумісників ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» №  14 за 2019 рік, стор. 14  (для передплатників цей випуск доступний за посиланням http://vobu.ua/ukr/newspaper/archive/item/n2731 ). Але, звісно, слід зважати, що у числових прикладах цієї консультації використовувався чинний на той час показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати