Як при неповному робочому часі щомісяця виплачувати однакову суму
20.07.2020 | 11:13
Знаю, що за неповного робочого часу оплату здійснюють пропорційно до відпрацьованого. У зв'язку із цим декілька запитань:
— від якої норми робочого часу відштовхуватися — установленої Мінсоцполітики?
— чи  можна для всіх співробітників норму робочого часу, приміром у травні, встановити 151 год, а для працюючих на умовах неповного робочого дня — 152 год? І, відповідно, якщо співробітник у травні відпрацював 76 годин, потрібно йому нарахувати 0,5 чи 0,5033 ставки?
— чи існує законний варіант оформлення співробітника на 0,5 ставки, щоб розмір зарплати за повністю відпрацьованої неповної норми був щомісяця однаковим?

Запитання з редакційної пошти

ВІДПОВІДЬ: Відповімо на перші 2 запитання, а ось останнє залишимо на смаколики.

Справді, згідно із ч. 2 ст. 56 КЗпП при неповному робочому часі оплату здійснюють пропорційно до відпрацьованого часу. Стаття 50 КЗпП установлює: нормальна тривалість робочого тижня не може перевищувати 40 годин. А працедавці можуть установлювати іншу тривалість, приміром, 39 годин на тиждень із графіком роботи 4 дні по 8 годин та 1 день 7 годин тощо. 

                 <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 66 за 2020 р. на стор. 31

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати