Як прийняти на роботу нового співробітника
03.07.2019 | 08:20
Товариство приймає на роботу працівників по такий схемі: заява про прийняття на роботу, наказ про прийняття на роботу, запис в трудовій книжці та повідомлення до податкової про прийняття на роботу. Хочемо з’ясувати, чи достатньо цього для перевіряючих по праці, бо сам трудовий договір (в паперовому вигляді) ми не оформлюємо.

Основним документом, що регулює відносини роботодавця і працівника, є Кодекс законів про працю України (далі — КЗпП), яким визначено, що трудовий договір укладають, як правило, у письмовій формі. Тобто оформлення взаємовідносин між роботодавцями та працівниками можливе як за допомогою трудового договору (шляхом укладання у письмовій формі), так і за допомогою написання працівником заяви та видання наказу роботодавця про прийняття працівника на роботу.

Зауважимо, додержання письмової форми є обов’язковим у таких випадках:

1) у разі організованого набору працівників;

2) у разі укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я;

3) у разі укладання контракту;

4) коли працівник наполягає на укладанні трудового договору в письмовій формі;

5) у разі укладання трудового договору з неповнолітнім (ст. 187 КЗпП);

6) у разі укладання трудового договору з фізичною особою (яка є роботодавцем);

7) в інших випадках, передбачених законодавством України.

Згідно зі ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення фіскальної служби про прийняття працівника на роботу.

Аналогічної позиції дотримується Держпраці (http://dsp.gov.ua/chy-obov-iazkovo-ukladaty-pysmovyi-trudovyi-dohovir/).

Додатково повідомляємо, що у Верховній Раді України 20.02.19 р. зареєстровано законопроект № 10069 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо посилення захисту прав працівників при укладенні трудового договору та відсторонення від роботи», яким законодавець хоче ввести обов’язковість укладання всіх трудових угод у письмовій формі.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати