Як розрахувати дні компенсації при звільненні
30.09.2019 | 08:23
Чи включаються три роки додаткової відпустки по догляду за дитиною до розрахунку кількості днів компенсації під час звільнення?

Ні, не включаються.

Відповідно до п. 3 ст. 9 Закону України «Про відпуски» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР до стажу, що дає право на відпустку, включається час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога з державного соціального страхування, за винятком частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Хай вас не бентежить фраза «частково оплачуваної відпустки», оскільки зараз, як відомо, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не виплачується. У п. 3 ст. 82 КЗпП сказано, що до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховується час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому надавалося матеріальне забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, за винятком відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. І тут уже про «частково оплачувану відпустку» не йдеться.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати