Як списати вартість проектно-кошторисної документації
 В 2015 р. ми виготовили проектно-кошторисну документацію на капремонт об’єкта. Витрати на її виготовлення було віднесено на рахунок 151 «Капітальне будівництво». Протягом цих років роботи з капітального ремонту не проводились і наразі їх проведення не передбачається. Коли і як правильно провести закриття рахунку 151 «Капітальне будівництво»?

Відповідь: Ви абсолютно правильно відобразили витрати на виготовлення проектно-кошторисної документації на капремонт (реконструкцію, модернізацію, модифікацію, інше поліпшення) об'єкта основних засобів (далі — ОЗ) на субрахунку 151.

Слід зауважити, що незавершені капінвестиції не є ОЗ (п. 4 П(С)БО 7 «Основні засоби»), тому під час його списання не можна посилатися на норми, передбачені для ОЗ. Але суть цієї процедури схожа.
Оскільки незавершені капінвестиції є вашим активом, то списати їх можна в той момент, коли вони не відповідають визначенню активу: коли втрачено контроль над ними або не очікується отримання майбутніх економвигід від їх використання (п. 3 НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»).
Підтвердити недоцільність або неможливість проведення відповідних ремонтно-поліпшувальних робіт найкраще висновком постійно діючої комісії на підприємстві. Якщо вартість проектно-кошторисної документації суттєва, рекомендуємо узгодити списання цього активу із місцевою владою з метою уникнення зайвих ризиків для менеджменту підприємства.
Окремої форми акту для списання незавершенки не затверджено. Ви можете використати власно розроблену форму з урахуванням необхідних реквізитів, узявши за основу типову форму ОЗ-3 «Акт списання основних засобів», затверджену наказом Мінстату України від 29.12.95 р. № 352, або ж форму Акту списання основних засобів (часткової ліквідації), затверджену наказом Мінфіну України від 13.09.16 р. № 818. Списувати цей необоротний актив потрібно за дебетом субрахунку 976.
Якщо ви проводите податково-прибуткові коригування за р. ІІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), то застосовувати ліквідаційні необоротні коригування за ст. 138 ПКУ в даному випадку не потрібно. Адже, як ми вже сказали, йдеться не про списання ОЗ (див. пп. 14.1.138 ПКУ). Тож для податково-прибуткових цілей визнані витрати враховують без подальших коригувань.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати