Як стати платником ПДВ новоствореній юрособі
08.01.2020 | 08:38
У нас у жовтні 2019 року відкрито нову юридичну особу (платник податку на загальних підставах, але неплатник ПДВ). З січня 2020 року ми хочемо працювати з ПДВ. Що для цього потрібно? Якою форми подавати заяву? 

Як ми зрозуміли із запиту, підприємство планує добровільно зареєструватися платником ПДВ.

Згідно з п. 182.1 ПКУ, якщо особа, яка відповідно до п. 181.1 ПКУ не є платником податку у зв’язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від установленої ст. 181 ПКУ суми (1000000 гривень), вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

Відповідно до п. 183.3 ПКУ в разі добровільної реєстрації особи як платника податку або особи, яка відповідає вимогам, визначеним пп. 6 п. 180.1 ПКУ, реєстраційну заяву подають згідно з п. 183.7 ПКУ не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних.

Згідно з п. 183.5 ПКУ особи, перелічені в п. 183.3 ПКУ, можуть зазначити в заяві бажаний (запланований) день реєстрації як платника податку, що відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на складання податкових накладних.

Відповідно до п. 183.7 ст. 183 ПКУ заява про реєстрацію особи як платника податку подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником чи представником юридичної особи — платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи.

Платники податку, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати реєстраційну заяву засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації кваліфікованого електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ визначено додатком 1 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 14.11.14 р. № 1130.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати