Як туристу повернути переплату туристичного збору
З 1 січня 2019 року туристи зобов'язані платити турзбір авансом. Однак Податковий кодекс України (далі — ПКУ) надаємо їм право повернути переплату під час дострокового виїзду з території, на якій діє турзбір. Як на практиці повертають таку переплату?

Відповідь: Дійсно, з 1 січня 2019 року пп.  268.6.3 ПКУ дозволяє туристам повернути переплату турзбору, якщо вони достроково покинули місце перебування. Однак для мандрівників традиційний шлях повернення переплат, установлений у ст. 43 ПКУ, досить незручний. Для цього, як мінімум, потрібно подати до податкової заяву в довільній формі.

В ІПК ГУ ДФС у Київській обл. від 30.01.19 р. № 312/ІПК/10-36-12-03 податківці стверджують, що питання з переплатою сторони можуть вирішити в рамках цивільно-правових відносин. Тобто готелі, бази відпочинку, хостели та інші особи, які виконують роль податкового агента, можуть повернути надлишок самостійно, але за умови, що утримання турзбору і його повернення відбулися в межах одного звітного кварталу, а податок не було сплачено до бюджету. Деталі — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 13 за 2019 р. на стор. 20.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати