Як уникнути помилок при роботі з РРО
14.09.2020 | 08:02
154 0 РРО
Чи обов'язково вести облік у РРО кількості підакцизних товарів? За неведення обліку кількості в РРО фінансова санкція за результатами перевірки однією сумою — 5100,00 чи за кожне найменування товару? Чи обов'язково кожний день роздруковувати Z-звіт стосовно товарів?

Щодо ведення обліку кількості підакцизного товару, який продається через РРО, зазначимо таке.

Так, облік кількості підакцизних товарів, що реалізуються через РРО (і не тільки їх, а й узагалі всіх товарів, які продаються через РРО), слід обов’язково вести. Такий висновок випливає з п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО). Він, нагадаємо, говорить, що суб’єкт господарювання має право продавати лише ті товари, які відображені в обліку.   

Детально про застосування штрафу за відсутність у чеку коду УКТ ЗЕД підакцизного товару ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 75 за 2020 рік на стор. 21.

Стосовно роздрукування Z-звіту повідомляємо.

У п. 9 ст. 3 Закону про РРО визначено, що фіскальні звітні чеки (у паперовій та/або електронній формі) слід створювати лише в разі здійснення в цей день розрахункових операцій.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати