Як в бухобліку відобразити придбання обладнання через електронні торги
28.07.2020 | 08:13
Наше підприємство орендує обладнання, яке в квітні 2020 р. модернізувало на суму 30 тис. грн. В червні 2020 р. ми купили його за 138 тис. грн через проведені електронні торги з продажу описаного та арештованого майна й отримали акт. Як відобразити в бухобліку придбання обладнання на електронних торгах та що з амортизацією орендованого обладнання?

В обліку придбання обладнання на торгах відображають у загальному порядку як придбання основних засобів у постачальника (спочатку обліковують об’єкт за  Дт 15, після введення в експлуатацію відображають за Дт 10).

Щодо попередніх витрат на модернізацію орендованого обладнання, то такі суми сформують первісну вартість умовного об’єкта ОЗ, що відобразиться в обліку. Перед торгами з продажу описаного та арештованого майна орендоване майно належить повернути орендодавцю. А залишкову вартість умовного основного засобу слід списати на витрати. Підстав для включення модернізації обладнання до первісної вартості придбаного того-самого обладнання методологічно не передбачено.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати