Як відобразити доплату до мінімальної зарплати
16.08.2019 | 08:23
Санітарка отримує відрядний заробіток — 3000 грн та доплату до мінімальної зарплати — 1173 грн. Протягом місяця вона заміняє санітарку з іншого відділення на 4 години щоденно. За відпрацьовані робочі години сумісника їй нараховано 1500 грн (8 годин на постійному місці та 4 години за сумісництвом). Як в такому разі відобразити доплату до мінімальної зарплати?

Суміщення — це виконання, крім своєї основної, іншої додаткової роботи за вакантною посадою на тому ж підприємстві одночасно з основною роботою. Якщо працівник виконує обов’язки іншого на час його тимчасової відсутності — це виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. При суміщенні та при виконанні обов’язків тимчасово відсутнього працівника працівнику платять оклад (ставку, тарифну ставку) за основну роботу і доплату — за додаткову. Про суміщення та про виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника видають наказ про тимчасове виконання обов’язків.

Відповідно до ст. 3-1 Закону України «Про оплату праці» розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

Під час обчислення зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховують доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, нижче за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної зарплати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою зарплати. 

Таким чином, якщо за основним місцем роботи зарплата санітарки 3000 грн, то їй слід доплатити за основним місцем роботи до мінімалки 1173 грн. Зарплата за сумісництвом до уваги не береться.

Своєю чергою, з огляду на те, що за сумісництвом працівники, як правило, працюють на умовах неповного робочого часу, то рівень доплати до мінімалки за сумісництвом потрібно визначати пропорційно до відпрацьованого часу. Якщо зарплата санітарки іншого відділення також 3000 грн, то санітарці, яка її підміняє, слід також заплатити доплату до мінімалки пропорційно до відпрацьованого часу: 1173 грн : 160 год х 80 год = 586,50 грн (160 год — умовна норма робочого часу за місяць; 80 год — відпрацьовано санітаркою фактично на підміні).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати