Як відобразити туристичний збір у бухгалтерському та податковому обліку комунального підприємства
26.08.2021 | 08:00
Ми — комунальне підприємство, платники ПДВ та податку на прибуток. Сільська рада визначила нас податковим агентом з туристичного збору. Як його проводити в бухгалтерському та податковому обліку? Чи нараховується ПДВ і податок на прибуток із туристичного збору?

На наш погляд, податковий агент суму турзбору, отриману від особи, яка тимчасово розміщувалася вмісцях проживання (ночівлі), у бухобліку може показати як одночасне нарахування турзбору та зобов'язання фізособи зі сплати такого турзбору: Дт 377 Кт 642/турзбір, Дт 301/311 Кт 377. Звичайно ж, можна без застосування субрахунку 377, та він буде корисний в аналітиці, наприклад, щоб розуміти, хто саме сплатив турзбір, аби за потребиповернути його. Сплату самого турзбору до бюджету можна показати тоді так: Дт 642/турзбір Кт 311.

У податково-прибутковому обліку «турзбірна» операція має відображатися за правилами бухобліку. Тобто впливу на фінрезультат до оподаткування не буде, адже справляння турзбору не відобразиться на рахунках доходів чи витрат. А отже, немає впливу й на податок на прибуток. До того ж р. III Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не встановлено окремої податкової різниці щодо турзбору.

Відповідно до п. 188.1 ПКУ база оподаткування ПДВ операцій із постачання товарів/послуг визначається з огляду на їх договірну вартість з урахуванням загальнодержавних податків і зборів. А туристичний збір належить, як установлено пп. 10.2.2 ПКУ, до місцевих зборів. У зв’язку з цим уважаємо, що ПДВ із турзбору не повинен справлятися.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати