Як відобразити в обліку повернення Фонду суми допомоги по безробіттю
27.08.2021 | 08:00
Особа після звільнення з підприємства зареєструвалася в Центрі зайнятості та отримувала допомогу по безробіттю. Через певний час (за рішенням суду) особа була поновлена на роботі. Згідно з претензією Центру зайнятості підприємство виплатило ФСС збезробіття суму допомоги по безробіттю, якуотримувала особа під час перебування на обліку як безробітна. Поясніть, будь ласка, як цюоперацію відобразити в бухгалтерському обліку та чи має вона вплив на податковий облік.

Сам факт отримання вами претензії від Фонду соцстрахування з безробіття в бухобліку не потрібно відображати. Інша справа — визнані суми претензій. Так, суми, які ви маєте відшкодувати,доцільно показати у складі інших операційних витрат проводкою: Дт 949 Кт 685. Наголосимо, що такий запис треба робити в тому звітному періоді, уякому було прийнято рішення задовольнити вимоги заявника претензій.

Якщо ваше підприємство — платник податку на прибуток, який не веде обліку податкових різниць, то обговорювані суми відшкодування вплинуть на податково-прибутковий облік за бухобліковими правилами.

Якщо ж ви ведете облік податкових різниць, то, вочевидь, вам доведеться в цьому разі застосувати коригування з пп. 140.5.11 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Останній, нагадаємо, наполягає на збільшенні фінрезультату до оподаткування на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, відшкодування збитків, компенсації неодержаного доходу (упущеної вигоди), нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів, у тому числі у сфері зовнішньоекономічної діяльності, на користь осіб, які не є платниками податку (крім фізичних осіб, які є платниками податку на доходи фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0% відповідно до п. 44 підрозділу 4 розділу XX ПКУ, а також на суму штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог законодавства. 

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати