Як відобразити в обліку списання гудвіла
16.09.2020 | 08:15
ТОВ на загальній системі оподаткування — платник ПДВ. На рахунку Дт 191 — 8000,00 грн «висить» більше 10 років (про цю операцію не знаємо нічого). Як правильно її списати? Як вплине на прибуток (не застосовуємо податкові різниці)?

Згідно з п. 12 П(С)БО 19 «Об’єднання підприємств», якщо гудвіл на кінець року не відповідає ознакам активу, то він підлягає списанню з включенням його  залишкової вартості до витрат.

Отже, якщо припустити, що саме на кінець 2020 року ваш гудвіл перестає відповідати ознакам активу, то його, отже, треба списати. Якщо ж це сталося раніше (і це можна довести), то наразі має йтися про виправлення бухпомилки. 

Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. № 291, пропонує списання гудвіла супроводжувати проводкою: Дт 977 «Інші витрати діяльності» Кт 191 «Гудвіл при придбанні».

Зважаючи на те, що ваше підприємство не веде облік податкових різниць з р. III Податкового кодексу України, то в податково-прибутковому обліку операція зі списання гудвіла у вас має відображатися за правилами бухобліку.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати