Як вірно оформити наказ на преміювання працівників неприбуткової організації
Ми — неприбуткова громадська організація (профспілка), не є платником ПДВ. Як правильно оформити наказ на преміювання штатних працівників по 1000 грн, щоб ця сума не залежала від відпрацьованого часу?

Відповідно до Закону «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР в Україні діє державне та договірне регулювання оплати праці.

Держава здійснює регулювання оплати праці працівників підприємств усіх форм власності шляхом установлення розміру мінімальної заробітної плати та інших державних норм і гарантій, установлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, а також шляхом оподаткування доходів працівників. Умови розміру оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України (ст. 8 Закону).

Договірне регулювання оплати праці працівників підприємств здійснюється на основі системи угод, що укладаються на національному (генеральна угода), галузевому (галузева (міжгалузева) угода), територіальному (територіальна угода) та локальному (колективний договір) рівнях відповідно до законів (ст. 14 Закону).

А простіше кажучи, підприємства, установи, організації, що не фінансуються з бюджету, самостійно визначають умови матеріального стимулювання працівників (відповідно до повноважень, передбачених статутами): з прив’язкою до відпрацьованого часу чи без такої, у відсотках до окладу чи в абсолютних сумах, одноразово чи періодично тощо.

Тому ви маєте право видати наказ:

«З нагоди Дня бухгалтера виплатити премію в розмірі 1000 грн таким працівникам (перелік)»

або

«За активну роботу в реалізації програми (назва) виплатити премію в розмірі 1000 грн таким працівникам (перелік)».

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати