Як вказати суму штрафу у декларації з податку на нерухомість

Державна податкова служба України

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Категорія 106.07 Податок на нерухомість. Обчислення

Яким чином заповнюється колонка 3 рядка 7 «Сума штрафу» розд. ІІ додатка 1 (додатка 2) до податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Коротка:

  Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання у раніше поданій Декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація), розраховує суму штрафу у додатку 1 (для об’єктів житлової нерухомості) та/або додатку 2 (для об’єктів нежитлової нерухомості), значення якої переносить до Декларації. При цьому якщо сума недоплати визначена Декларацією з типом «Уточнююча», застосовується штраф у розмірі 3 відс., з типом «Звітна» («Звітна нова») – у розмірі 5 відсотків.
  У разі заниження суми податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нарахованого за житлову нерухомість, у колонці 3 рядка 7 «Сума штрафу» розд. ІІ «Уточнення податкового зобов’язання» (далі – рядок 7) додатка 1 зазначається сума штрафу у розмірі 3 відс. або 5 відс. на суми недоплати податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, термін сплати яких на момент подання Декларації минув, яка розраховується за формулою:
(сума показників колонок з 4 по 7 рядка 5 Додатка 1) х 3 відс. або 5 відсотків.
Значення колонки 3 рядка 7 додатка 1 переноситься до рядка 5.4 «сума штрафу» Декларації.
  У разі заниження суми податкового зобов’язання, нарахованого за нежитлову нерухомість, у колонці 3 рядка 7 додатка 2 зазначається сума штрафу у розмірі 3 відс. або 5 відс. на суми недоплати податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, термін сплати яких на момент подання Декларації минув, що розраховується за формулою:
(сума показників колонок з 4 по 7 рядка 5 Додатка 2) х 3 відс. або 5 відсотків.
  Значення колонки 3 рядка 7 Додатка 2 переноситься до рядка 6.4 «сума штрафу» Декларації.

Повна:

  Форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.11.2018 № 897) (далі – Декларація), передбачає заповнення додатка 1 (для об’єктів житлової нерухомості) та додатка 2 (для об’єктів нежитлової нерухомості), які є її невід’ємною частиною.
Згідно з приміткою 20 інформації до додатка 1 та приміткою 19 інформації до додатка 2 у рядку 7 «Сума штрафу» розділу ІІ «Уточнення податкового зобов’язання» (далі – рядок 7) додатка 1 (додатка 2) зазначається розмір штрафних санкцій, що застосовується у разі заниження у раніше поданій Декларації суми податкових зобов’язань, самостійно узгоджених платником, визначених згідно з нормами підпунктів «а» або «б» абзацу третього п. 50.1 ст. 50 глави 2 розд. II Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
  Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у раніше поданій Декларації, розраховує суму штрафу у додатку 1 (додатку 2), значення якої переносить до Декларації. При цьому якщо сума недоплати визначена Декларацією з типом «Уточнююча», застосовується штраф у розмірі 3 відс., з типом «Звітна» («Звітна нова») – у розмірі 5 відсотків.
  З врахуванням викладеного, у разі заниження суми податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нарахованого за житлову нерухомість, у колонці 3 рядка 7 додатка 1 зазначається сума штрафу у розмірі 3 відс. або 5 відс. на суми недоплати податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, термін сплати яких на момент подання Декларації минув, яка розраховується за формулою:
(сума показників колонок з 4 по 7 рядка 5 Додатка 1) х 3 відс. або 5 відсотків.
  Значення колонки 3 рядка 7 додатка 1 переноситься до рядка 5.4 «сума штрафу» Декларації.
  У разі заниження суми податкового зобов’язання, нарахованого за нежитлову нерухомість, у колонці 3 рядка 7 додатка 2 зазначається сума штрафу у розмірі 3 відс. або 5 відс. на суми недоплати податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, термін сплати яких на момент подання Декларації минув, яка розраховується за формулою:
(сума показників колонок з 4 по 7 рядка 5 Додатка 2) х 3 відс. або 5 відсотків.
  Значення колонки 3 рядка 7 Додатка 2 переноситься до рядка 6.4 «сума штрафу» Декларації.

23.03.2020 р.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати