Як визначати базовий місяць для індексації при змінах окладу працівника
30.03.2021 | 08:00
Оклад працівника в січні 10003 грн. Оклад у лютому підвищено 10004 грн. Оклад у березні зменшено 6001 грн (попереджено за 2 місяці). Оклад у квітні підвищено 6002 грн. Який місяць буде базовим для індексації: лютий чи квітень?

Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078), передбачає зміну базового місяця тільки під час підвищення посадових окладів (тарифних ставок). Тож у разі зменшення окладу базовий місяць не змінюється. Відповідно, він не змінюється після його подальшого підвищення до рівня, від якого він почав зменшуватися. Такої точки зору дотримується Мінсоцполітики. У такому разі базовий місяць — лютий.

Однак зменшення окладу — це зміна істотних умов праці. Якщо працівник не погоджується на зменшення окладу, то він може бути звільненим за п. 6 ст. 36 КЗпП через відмову від продовження роботи у зв'язку зі зміною істотних умов праці.

Тому можна стверджувати, що при зменшенні окладу встановлюється його новий розмір (менший), який у подальшому, коли збільшується, призводить до зміни базового місяця. Але тоді постає запитання: який місяць уважати базовим у разі зменшення окладу? Той, коли встановлено новий зменшений оклад? Це питання також не врегульовано в Порядку № 1078.

З одного боку, якщо це зміна істотних умов праці, базовим місяцем стає березень — новий оклад за посадою, за яким починає трудитися працівник. Скажімо, якби працівник відмовився від подальшої роботи (через зменшення зарплати з 10 до 6 тис.) і ми його б звільнили, то в новоприйнятого працівника базовим був би березень. І тоді —  квітень.

Тому відповідно до останнього абзацу п. 5 Порядку № 1078 підприємство має право самостійно врегулювати це питання: або залишити базовим старий місяць (лютий), або зробити базовим місяць зменшення окладу (березень), і тоді при підвищенні всі місяці базові по-новому.

Можна ще міркувати так. Якщо передбачено «тимчасово зменшити оклад», то логічно базовим залишити старий місяць. А коли в наказі передбачено «зменшити оклад» (з такого-то числа і без жодних строків), то базовим доцільно зробити місяць зменшення окладу.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати