Як визначити країну виробника продукції та код УКТ ЗЕД
Підприємство займається продажем інтерактивного обладнання, було прийнято рішення частково виробляти інтерактивні столи на території України. Було закуплено дисплей за закордоном, корпус виготовлено в Україні. Код УКТ ЗЕД дисплея 8471410000, код корпуса 4420. Собівартість дисплея в загальній вартості столу становить 57%, корпуса — 43%. Чи вважатиметься інтерактивний стіл виготовленим в Україні? Який код УКТ ЗЕД матиме готовий виріб?

Так, на нашу думку, в описаному вами випадку стіл уважатиметься виготовленим в Україні. Адже сам процес виробництва та виробник знаходяться/зареєстровані на території України. Просто виробництво столу відбуватиметься частково з імпортних комплектуючих. Імпортна складова у виробництві готової продукції на території України не змінює географічну приналежність такого виробництва: воно лишатиметься таким, що відбувається на території України.

Визначити код УКТ ЗЕД можна двома способами:

1) самостійно — для цього необхідно орієнтуватися на:

— Закон України «Про Митний тариф України» від 19.09.13 р. № 584-VII;

— Пояснення до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затверджені наказом ДФСУ від 09.06.15 р. № 401;

2) отримати висновок про походження товару та сертифікат походження, що видається Торгово-промисловою палатою (далі — ТПП).

Однак із огляду на те, що код товару згідно з УКТ ЗЕД — обов’язковий реквізит податкової накладної (пп. «і» п. 201.1 ПКУ), за помилки в якому передбачено штраф п. 1201.3 ПКУ, а також є ризик блокування (зупинення) реєстрації ПН в ЄРПН відповідно до п. 201.16 ПКУ, — уважаємо, щодо визначення коду УКТ ЗЕД безпечніше звернутися до ТПП як компетентного органу, який має право надавати роз’яснення з відповідних питань.

Тим паче, що до цього схиляються і самі податківці (див., зокрема, лист ДФСУ від 22.02.19 р. № 682/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати