Як заповнювати графу «Працювало за трудовими договорами»ф. № 1ДФ, якщо були відпустки за свій рахунок
23.05.2018 | 14:56
Підкажіть, як правильно заповнити графу форми № 1ДФ «Працювало за трудовими договорами», якщо один з працівників цілий місяць знаходився у відпустці за свій рахунок (він пенсіонер і має право на відпустку без збереження зарплати 30 календарних днів). Чи враховувати його під час заповнення цієї графи?

Запитання надійшло на редакційну пошту

ВІДПОВІДЬЯк зазначено у п. 3.1 Порядку № 4*, у графі «Працювало за трудовими договорами» розрахунку за ф. № 1ДФ проставляють кількість працюючих за трудовими договорами (контрактами).

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Мінфіну України від 13.01.15 р. № 4.

Справді, фіскальна служба у категорії 103.25 ЗІР роз’яснювала, що із цього показника вилучають працівників, які знаходяться у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження зарплати тощо, незалежно від того, нараховувався їм дохід чи ні.

Водночас у тій самій консультації фіскали зауважують: якщо протягом звітного періоду кількість працівників змінювалась, то в графі «Працювало за трудовими договорами» податкового розрахунку за ф. 1ДФ слід зазначати максимальну кількість працівників, які фактично працювали за трудовими договорами протягом звітного кварталу. Тож, якщо співробітник працював хоча б один день протягом звітного кварталу, його слід враховувати під час визначення показника «Працювало за трудовими договорами» розрахунку за ф. № 1ДФ.

А от якщо працівникові протягом кварталу нараховували доход, але він весь квартал (частину кварталу, поки тривали трудові відносини) був у згаданих вище відпустках, враховувати його у в графі «Працювало за трудовими договорами» не потрібно. Це випливає з уже згаданого нами роз’яснення контролерів у категорії 103.25 ЗІР.

Олена БРУСНІЦИНА, консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

Більше про заповнення форми № 1ДФ читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік»:

  • У звітному кварталі виплати лише підприємцю: чи подавати ф. № 1ДФ — № 38 за 2018 р., стор. 31
  • Працівників немає і фізособам не платив: чи подавати ф. № 1ДФ — № 36 за 2018 р., стор. 18
  • Підприємець повернув зайво отримані кошти: як показати у ф. № 1ДФ — № 34 за 2018 р., стор. 16
  • Виплати практикантам: заповнюємо ф. № 1ДФ — № 95 за 2017 р., стор. 9
  • Як показати у ф. № 1ДФ виплату зарплати наперед — № 95 за 2017 р., стор. 9
  • Під час авансу податок сплачено, а із зарплати утримано — «нуль»: як заповнити ф. № 1ДФ — № 95 за 2017 р., стор. 10
  • В одному місяці кварталу є соцпільга, у двох — немає: заповнюємо ф. № 1ДФ — № 95 за 2017 р., стор. 10
  • Як показувати декретні у ф. № 1ДФ — № 95 за 2017 р., стор. 11
  • Як у ф. № 1ДФ відображати відпускні, виплачені за наступний квартал — № 95 за 2017 р., стор. 11
  • Як відобразити надання спецодягу у ф. № 1ДФ — № 95 за 2017 р., стор. 11
  • Дві ознаки соцпільг в одному кварталі: як заповнювати ф. № 1ДФ — № 95 за 2017 р., стор. 12
  • Як у ф. № 1ДФ відображати результати перерахунку податку на доходи — № 95 за 2017 р., стор. 16
Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати