Як заповнити РК до ПН на одночасну зміну кількості та ціни
10.06.2019 | 08:21
Підкажіть, будь ласка, як правильно заповнити розрахунок коригування до податкової накладної, якщо одночасно потрібно змінити кількість і ціну?

Згідно з п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.15 р. № 1307 (далі — Порядок № 1307), у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) аналогічний до порядку, передбаченого для податкових накладних.

Якщо після складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна і кількості, і ціни товарів/послуг, то розрахунок коригування складають з урахуванням таких особливостей:

— у розділі Б розрахунку коригування підлягають заповненню графи 1—8 та 11—15 (крім випадків, коли таке заповнення не передбачено Порядком № 1307);

— графи 9 та 10 розділу Б розрахунку коригування не заповнюють;

— відповідні показники кожного рядка податкової накладної, за якими відбувається одночасна зміна кількості товару/послуги та його/її вартості (кількість) (графа 7 розрахунку коригування), обсяг постачання (графа 13 розрахунку коригування) та сума ПДВ (графа 14 розрахунку коригування) зазначають зі знаком «-» (показники податкової накладної виводять в «0»);

— у графі 2.1 розділу Б розрахунку коригування зазначають код причини «104», який відповідає причині коригування «Зміна номенклатури», а у графі 2.2 — порядковий номер групи коригування.

Усі інші показники рядка податкової накладної, який коригується, переносять з податкової накладної до розрахунку коригування без змін.

Другим рядком зазначають виправлені показники.

При цьому у графі 1.2 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується або додається» зазначають новий (доданий) номер.

У графі 2.1 записують той самий умовний код причини коригування «104», зазначений у першому рядку розрахунку коригування, а у графі 2.2 — той самий порядковий номер групи коригування.

Крім того:

— у графі 7 — правильний показник кількості (об’єму, обсягу);

— графи 9 та 10 не заповнюють;

— у графі 13 зазначають правильний показник обсягу постачання (база оподаткування без урахування ПДВ);

— графа 14 розділу Б є обов’язковою до заповнення в усіх випадках, коли за здійсненою операцією нараховують суму ПДВ за ставкою 20 або 7 відсотків.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати