Як заповнити видатковий касовий ордер
02.10.2019 | 08:39
До видаткового касового ордера, до графи «Видати», підтягуються прізвище та ім’я працівника, якому ми видаємо кошти за підставою «Повернення підзвітних сум». Раніше тільки ПІБ, а тепер ще й код ІПН. Підкажіть, яка саме інформація має відображатись у цих графах?

Типову форму видаткового касового ордера (№ КО-2) наведено в додатку 3 до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі — Положення № 148).

І Положенням № 148 у графі «Видати» передбачено лише зазначення прізвища, ім'я, по батькові особи, якій видають готівку. Зазначення разом із ПІБ реєстраційного номера облікової картки платника податків (далі — РНОКПП) особи, якій видають кошти, типовою формою не передбачено.

З одного боку, виправлення в касових ордерах і відомостях на виплату готівки заборонені (абз. 4 п. 32 Положення № 148). Якщо під час заповнення касового документа бухгалтер припустився помилки, слід оформити новий документ.

Однак, з іншого боку, зазначення у ВКО поряд із ПІБ ще й РНОКПП особи, якій видають готівку, навряд чи може вважатися помилкою (хіба що коли зафіксовано некоректний РНОКПП). 

З огляду на те, що роз’яснень контролюючих органів із приводу цього немає, аби розуміти позицію податківців з цього питання, радимо звернутися до них за індивідуальною податковою консультацією в порядку, передбаченому ст. 52 ПКУ.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати