Як зазначити посаду бухгалтера, який має диплом спеціаліста
29.03.2019 | 08:49
Бухгалтерський облік підприємства веде єдиний бухгалтер, що має диплом спеціаліста (повна вища освіта) «Економіка підприємства». Підкажіть, будь ласка, як згідно з чинним Класифікатором професій правильно зазначати його посаду?

Відповідь: Частиною 4 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV визначено, що для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно з дотриманням вимог цього Закону обирає форми його організації — введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером.
Отже, якщо бухгалтер один і бухгалтерської служби немає, то його посада не може мати назву «головний бухгалтер».

Бухгалтери в Класифікаторі професій є різні. На нашу думку, у вашому випадку прийнятними є «Бухгалтер (з дипломом магістра)», код КП 2411.2, або «Бухгалтер», код КП 3433. «Бухгалтер (з дипломом магістра)» стоїть на щабель вище за «Бухгалтера». «Бухгалтер (з дипломом магістра)» належить до професійного угрупування «Аудитори та кваліфіковані бухгалтери», а «Бухгалтер» — до «Бухгалтери та касири-експерти».
Кваліфікаційні  характеристики цих професій наведено у випуску ДКХП 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної  діяльності». Ознайомившись із вимогами, ви погодитеся, що вам підходить «Бухгалтер (з дипломом магістра)». До того ж використання дужок є обов’язковим.
Хай вас не бентежить той факт, що у вашого бухгалтера диплом спеціаліста, а тут йдеться про магістра. Відповідно до п. 2 р. XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про вищу освіту» від 01.07.14 р. №1556-VII: «Вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) після набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра».

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати