Як зменшити доходи єдинника на суму поверненої передоплати: випадок із практики
18.02.2019 | 08:50
Фізособа–єдинник 3 групи (5%). Гроші надійшли на розрахунковий рахунок 25 жовтня, повернення зроблено 29 листопада. У день повернення жодних надходжень не було. Як відобразти таку операцію в Книзі обліку доходів?

Відповідь: Фізособам-єдинникам дозволено не включати до доходів платника єдиного податку суми коштів (аванс, передоплата), які вони повертають покупцеві товару (послуг) через розірвання договору або за письмовою заявою (пп. 5 п. 292.11 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).

Якщо одержання й повернення оплати мали місце протягом одного звітного кварталу, то дуже просто зафіксувати повернення оплати за товар (послуги), а разом із ним і факт зменшення обкладеного єдиним податком доходу на суму повернутих покупцеві (замовникові) коштів. Для цього в Книзі обліку доходів є графа 3. У ній у день повернення й потрібно показати суму, що повертають. Цього не заборонено робити, навіть якщо в день повернення доходи не одержували. У цьому разі до граф 4 і 6 ви запишите суму повернення зі знаком мінус. При цьому порушення Порядку ведення Книги обліку доходів, затвердженого наказом Мінфіну України від 19.06.15 р. № 579, у вас не буде. І головне: у складі доходів не фігуруватимуть кошти, які єдинник повернув покупцеві (замовникові).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати