Яка відповідальність установлена за неподання звіту з працевлаштування осіб з інвалідністю
02.03.2018 | 12:39

За неподання звіту з працевлаштування осіб з інвалідністю ст. 1881 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП) установлена адміністративна відповідальність. Штраф за цією статтею накладають на посадових осіб, які мають право приймати на роботу і звільняти з роботи, або фізосіб, які використовують найману працю, — саме вони перелічені у ст.118-1 КпАП як відповідальні особи. Проте Фонд соцзахисту інвалідів у листі від 03.08.09 р. № 1/6-377/06 зазначав, що в разі неподання звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів штраф накладають саме на посадову особу, яка відповідальна за його надання. Тобто головний бухгалтер теж може потрапити під цей штраф.

Сума штрафу становить від 170 до 340 грн (10—20 НМДГ).

Протоколи про адміністративні правопорушення складають органи Держпраці (ст. 255 КпАП), а розглядають справи і виносять постанови районні, міські та міськрайонні суди (ст. 221 КпАП).

Строк для накладення адміністративного штрафу обмежений двома місяцями з дня вчинення правопорушення, а якщо порушення триваюче — двома місяцями з дня його виявлення (ст. 38 КпАП).

З приводу того, чи є неподання звіту у встановлений строк разовим або триваючим правопорушенням, єдиної позиції немає. КпАП не визначає значення терміна «триваюче правопорушення». Проте суди, розглядаючи такі справи, однозначно відносять неподання звіту до триваючого порушення, тож адмінштраф за нього може бути накладений протягом двох місяців із дня складання протоколу органами Держпраці.

Олена БРУСНІЦИНА, консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

Більше про звітність щодо працевлаштування осіб з інвалідністю читайте тут:

 

☕ Як визначити норматив із працевлаштування осіб з інвалідністю — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 17 за 2018 рік, стор. 6.
☕ Чи повинен роботодавець самостійно шукати людей з інвалідністю для виконання нормативу — у газеті «Все про бухгалтерський облік»№ 17 за 2018 рік, стор. 8.
☕ Як правильно створювати робоче місце для осіб з інвалідністю — у газеті «Все про бухгалтерський облік»№ 17 за 2018 рік, стор. 9.
☕ Працівника з інвалідністю прийнято на неповний день: як урахувати у виконання нормативу — у газеті «Все про бухгалтерський облік»№ 17 за 2018 рік, стор. 10.
☕ Працівник з інвалідністю досяг пенсійного віку: чи виконаний норматив — у газеті «Все про бухгалтерський облік»№ 17 за 2018 рік, стор. 11.
☕ Звіт про «інвалідний» норматив: заповнюємо разом — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 17 за 2018 рік, стор. 12.
☕ Чи є посади, на які не можна прийняти осіб з інвалідністю, і як це впливає на норматив — у додатку до газети «Все про бухгалтерський облік»№ 17 за 2018 рік.
☕ Чи має роботодавець облаштувати робоче місце для працівника з інвалідністю — у додатку до газети «Все про бухгалтерський облік»№ 17 за 2018 рік.
☕ Приймаємо на роботу людину з інвалідністю: увага на нюанси — у додатку до газети «Все про бухгалтерський облік»№ 17 за 2018 рік.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати