Які наслідки та як діяти при «блокуванні» РРО
28.12.2020 | 08:00
Касові операції не проводимо, але використовуємо РРО друкуємо нульові Z-звіти. Якщо не друкувати нульові Z-звіти, касовий апарат блокується за 3 дні. Які наслідки та які подальші наші дії при блокуванні касового апарата? Раніше, коли були обороти по касі підприємства, кожного дня, відповідно, друкували касову книгу. Тепер у нас є лише залишок за основною касою, і касова книга з нульовими оборотами не друкується. Чи не є це помилкою?

Якщо з’єднання з Інтернетом відсутнє більш ніж 72 години або до моменту переповнення пам’яті модема контрольно-звітною інформацією, проведення розрахунків доведеться призупинити. Адже при досягненні згаданих вище меж робота РРО буде заблокована (пп. 3.1.2 Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних, затверджених наказом Мінфіну України від 08.10.12 р. № 1057.

Таке блокування відбудеться у зв’язку з тим, що РРО не матиме змоги автоматично передати інформацію про свою роботу до контролюючих органів.

Якщо з огляду на це РРО було заблоковано, то розблокувати його може лише працівник ЦСО (коли сам РРО не дає інших технічних можливостей).

Після розблокування РРО або появи з’єднання (до закінчення 72 годин чи переповнення пам’яті модема) дані про роботу РРО будуть передані до органів ДПСУ в електронному вигляді.

Потреби щоденного друкування сторінок касової книги немає. Наприкінці місяця можна роздрукувати разово всі сторінки касової книги.

Якщо протягом дня не було руху готівки, то записи в касовій книзі, із зрозумілих причин, не роблять (навіть якщо на початок дня у фірми були залишки готівки).

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати