Які податки нараховує підприємство при укладанні договорів ЦПХ
Чи можна з працівником укласти договір ЦПХ, коли він перебуває у щорічній відпустці, у межах одного підприємства? Чи утримують із договору ЦПХ ВЗ і ПДФО та нараховують ЄСВ? Як відображаються виплати за договором ЦПХ у ф. 1ДФ та з яким кодом доходу у Звіті з ЄСВ?

Виплати фізичним особам (крім підприємців) за договором ЦПХ у ф. № 1ДФ відображають з ознакою доходу «102», а у Звіті з ЄСВ — з кодом категорії застрахованої особи «26» і типом нарахування «1», якщо винагороду нараховують більше ніж за місяць.

Виплати фізичним особам (крім підприємців) за договором ЦПХ обкладають ПДФО, ВЗ і ЄСВ за тими самими ставками, що й зарплату. 

Особливість справляння ЄСВ: якщо винагороду за договором ЦПХ нараховують більше ніж за місяць, то ЄСВ за місяць визначають діленням суми винагороди на кількість місяців, за які її нараховано (2, 3, 4 тощо), що передбачено ч. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати