Якою датою виписувати податкову накладну на експорт
09.10.2020 | 08:01
ВМД виписано 27.05.2020 р., а в повідомленні про фактичне вивезення товару дата перетину кордону — 28.05.2020 р. Якою датою виписувати ПН та який курс валюти зазначати у ПН на 27 чи 28 число?

При експорті товарів датою виникнення податкового зобов’язання з ПДВ є дата оформлення митної декларації, яка відображає завершення процедури митного оформлення експортної операції, що визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, що засвідчує факт перетину митного кордону України, а у разі електронного декларування — за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації після перетворення її на візуальну форму. На дату виникнення податкового зобов’язання платник ПДВ — експортер складає ПН з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземних валют, встановлений НБУ у попередній робочий день (категорія 101.09 ЗІР).

Тепер застосуємо вищенаведене роз’яснення податківців стосовно Вашої ситуації. На експортну операцію у Вашому випадку ПН слід скласти 27.05.2020 р. — коли паперову митну декларацію скріплено печаткою посадовця митниці або електронну митну декларацію підписано його електронним цифровим підписом. Себто підтвердження фактичного вивезення товарів не потрібно чекати.

Дата перетину ніяк не впливатиме на вибір курсу, позаяк його використовують для визначення бази оподаткування, зокрема, при експорті товарів із розрахунками в іноземній валюті. Себто для складання 27.05.2020 р. ПН потрібно орієнтуватися на курс НБУ до відповідної валюти розрахунків, встановлений на 26.05.2020 р.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати