Який код УКТ ЗЕД чи ДКПП зазначати в ПН під час продажу майнових прав на квартиру
Підприємство укладає з покупцями договір купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно (квартири) у житловому будинку, який будується. Який код слід зазначити в податковій накладній?

Відповідь: Згідно з пп. «і» п. 201.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) із 01.01.17 р. у податковій накладній обов’язково потрібно зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг — код послуги за Державним класифікатором продукції та послуг (далі — ДКПП). При цьому платники податків, окрім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, увезених на митну територію України, мають право фіксувати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги за ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду.

У відповіді, актуальній до 01.01.17 р., у категорії 101.06 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу zir.sfs.gov.ua контролери доводили, що для справляння ПДВ постачання майнових прав на нерухоме майно слід розглядати як постачання нерухомості, тобто товару*:

  • «Згідно з п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України…»;
  • «… операція з реалізації майнових прав на нерухоме майно для продавця для цілей оподаткування ПДВ є операцією з постачання об’єкта нерухомості…».

Попри переведення згаданої відповіді до кола нечинних навряд чи існують вагомі підстави змінювати підхід до класифікації такої операції саме як постачання товару. Отже, від постачальника вимагають зафіксувати саме код за УКТ ЗЕД у гр. 3.1 розділу Б податкової накладної. А оскільки в УКТ ЗЕД не кодують нерухомості, контролери підготували для окремих об’єктів нерухомості умовні коди (див. Довідник умовних кодів товарів на нашому сайті, а також пп. 2 п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.15 р. № 1307).

Ураховуючи викладене, уважаємо необхідним зазначити в податковій накладній умовний код 00103 (квартира), оскільки, як ми зрозуміли з вашого листа, ідеться про продаж майнових прав на квартиру.

__________________________

 

* Товари — матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери й деривативи, що використовуються в будь-яких операціях, окрім операцій із їх випуску (емісії) та погашення (пп. 14.1.244 ПКУ).

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати