Який показник використати в ПН для вимірювання послуг із розмитнення
Юрособа надає послуги з розмитнення товарів. Як показати в податковій накладній одиницю вимірювання: послуга чи грн?

Відповідь: У графах 4 і 5 розділу Б податкової накладної слід зазначити одиницю вимірювання товару/послуги (пп. 3 п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.15 р. № 1307). Проте згаданий Порядок не встановлює жорстких рамок для одиниць вимірювання робіт або послуг, зокрема, він не зобов’язує для всього різноманіття робіт і послуг користуватися єдиним вимірником «послуга». Також податківці п’ять років тому лише зауважували, що вважатимуть за помилку «…невідповідність показників, зазначених у податковій накладній, умовам поставки (ціна, вартість, номенклатура, кількість товару тощо)»див. відповідь на запитання 7 в Узагальнюючій податковій консультації щодо окремих питань відображення у податковому обліку з податку на додану вартість звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту, затвердженій наказом ДПСУ від 16.02.12 р. № 127. Тобто самі контролери наполягали: постачальнику слід використовувати одиниці вимірювання з договору та первинки. При цьому вибір одиниці вимірювання для послуг не обмежено якимось певним переліком. Зауважимо: на нашу думку, для згаданих у вашому листі послуг із розмитнення можна використати такі вимірники, як, наприклад, гривня або ж послуга.

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати