Єдинник продає в роздріб пиво: чи реєструватися платником акцизу
Чи потрібно фізособі-єдиннику, який продає в роздріб пиво, реєструватися платником акцизного податку?

Відповідь: Так, безумовно. Роздрібна торгівля пивом робить фізособу-єдинника зобов'язаним сплачувати податок з роздрібного продажу підакцизних товарів.
Скажемо відразу, робота на спрощеній системі оподатковування не звільняє підприємця від обов'язку вносити податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (див. ст. 297 ПКУ).

Безумовно, пиво солодове з об'ємною часткою спирту 0,5% і більше (крім безалкогольного пива з підгрупи 2202 УКТ ЗЕД) — підакцизний товар (див. пп. 215.3.1 ПКУ). Коли так, реалізація такого товару в роздріб — об'єкт оподаткування за ставкою 5% (пп.пп. 213.1.9, 215.3.10 ПКУ).
У такий спосіб фізособа-єдинник, яка реалізує в роздріб пиво солодове (крім безалкогольного), платить роздрібний акциз за місцем перебування місця продажу пива в загальному порядку. Також у загальному порядку, виходячи з пп. 212.3.1¹ ПКУ, такий підприємець зобов'язаний зареєструватися платником цього податку в податковій інспекції за місцезнаходженням кожного з пунктів продажу пива. Таку реєстрацію треба пройти не пізніше граничного строку подачі декларації з акцизного податку за місяць, в якому розпочато продаж пива в конкретній торговельній точці.
Більше інформації про сплату роздрібного акцизу під час продажу алкогольних напоїв, читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 49 за 2018 р. на стор. 17.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати