Єдинник став неплатником ПДВ: як правильно заповнити додаток № 5
04.02.2021 | 08:00
627 0 ПДВ
Платник загальної системи оподаткування перейшов на спрощену без сплати ПДВ з 01.01.21 р. і не зареєстрував податкове зобов’язання в повному обсязі, а також не отримав усі податкові накладні на податковий кредит. Яка сума зобов’язань та кредиту має бути за останній місяць? Як правильно подати декларацію і заповнити додаток № 5?

У разі переходу із загальної системи оподаткування зі сплатою ПДВ на спрощену, яка не передбачає реєстрації платником ПДВ, такий колишній платник ПДВ має обов’язково подати останню фінальну ПДВ-звітність.

З моменту анулювання реєстрації особи як платника податку така особа позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту, виписку податкових накладних (п. 184.5 ПКУ).

У разі анулювання реєстрації особи як платника податку податкові зобов’язання визначаються на підставі податкової декларації з податку за підсумками останнього звітного періоду, обумовленого п. 184.6 ПКУ, який розпочинається від дня, що настає за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем анулювання реєстрації.

Для платників ПДВ звітним періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених ПКУ, календарний квартал (п. 202.1 ПКУ).

Водночас якщо податкова реєстрація особи анулюється в інший день, ніж останній день календарного місяця, то останнім звітним періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання (пп. «б» п. 202.1 ПКУ).

На жаль, у рамках консультування визначити суму зобов’язань та податкового кредиту для подання останньої ПДВ-звітності об’єктивно неможливо. Адже для цього потрібно мати облікові дані платника ПДВ.

При заповненні фінальної ПДВ-декларації та додатка 5 до неї потрібно керуватися змістом Порядку заповнення і подання ПДВ-звітності від 28.01.16 р. № 21.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати