Єдинник та платіжний термінал: чи обов'язковий союз із РРО
Запитання: Я підприємець на єдиному податку (ставка 5%). Торгую продуктами харчування. Нещодавно уклав із банком договір еквайрингу й збираюся у своєму магазині встановити мобільний платіжний термінал для приймання розрахунків банківськими картками. Підкажіть, будь ласка, чи обов'язково мені для використання цього пристрою встановлювати касовий апарат?
Запитання з редакційної пошти

ВІДПОВІДЬ: Ні, за дотримання низки умов єдинник може приймати розрахунки за товари через мобільний платіжний термінал без використання касового апарата. Про які саме умови йдеться, розповімо нижче.

Отже, за п. 296.10 Податкового кодексу України фізособи — єдинники 3 групи за дотримання двох умов можуть не використовувати РРО.

По-перше, вони не мають продавати технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту, з переліку, затвердженого постановою КМУ від 16.03.17 р. № 231. І по-друге, обсяг доходів за календарний рік у них не повинен бути більшим ніж 1 млн грн. У разі порушення дохідного правила застосування касового апарата для них стане обов'язковим починаючи з 1 дня кварталу, що настає за тим, у якому обсяг доходу за календарний рік перевищить 1 млн грн.

Якщо ви ці умови виконуєте, можете не турбуватися: касовий апарат для вас не обов'язковий. Законодавство окремо не вимагає його встановлення фізособою-єдинником у разі приймання розрахунків за товари (послуги) через платіжний термінал для приймання розрахунків банківськими картами. Простіше кажучи, звільнення від використання РРО поширюється й на випадки, коли фізособа-єдинник приймає розрахунки за товари (послуги) у безготівковій формі через мобільний платіжний термінал.

Аналогічна позиція щодо розглянутого запитання й у податківців (наприклад, див. ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 14.11.17 р. № 2616/ІПК/26-15-14-09-13).

Ми висвітлили тільки один аспект використання фізособами-підприємцями мобільних платіжних терміналів під час приймання розрахунків банківськими платіжними картками, а є ще купа запитань, що потребують рішення. Відповіді на них містить консультація «Платіжний термінал: розбираємо життєві ситуації», опублікована в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 118 за 2016 рік на стор. 13.

У консультації «Платіжний термінал — розбираємо життєві ситуації» ви знайдете відповіді на такі запитання:

☕ який розрахунковий документ отримає клієнт, якщо розрахується платіжною карткою;
☕ чи може підприємець на загальній системі встановити термінал без РРО;
☕ чи потрібен термінал фізособі-єдиннику;
☕ як обліковувати кошти, отримані від розрахунків платіжними картками, і комісійну винагороду;
☕ чи може торговець надавати власникам платіжних карток послуги з видачі готівки з неї;
☕ чи можна повернути готівку за товар, оплачений платіжною карткою.

Андрій ХУСІД, 
консультант газети 
«Все про бухгалтерський облік»

 

Ще більше про використання підприємцями платіжних терміналів знайдете тут:

☕ Платіжний термінал і РРО: танцюють усі? — у газеті № 30 за 2017 р. на стор. 70

☕ Платіжний термінал та підприємець — у газеті № 23 за 2017 р. на стор. 18

☕ Платіжні термінали: кому з торговців без них як без рук — у газеті № 118 за 2016 р. на стор. 10

☕ Продаж товару через платіжний термінал: підказка для касирів — у газеті № 118 за 2016 р. на стор. 11

☕ РРО об'єднано з платіжним терміналом: як заповнити КОРО — у газеті № 98 за 2016 р. на стор. 29

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати