ЄСВ при виплаті компенсації звільненому працівнику
22.11.2019 | 08:24
Чи обкладається ЄСВ компенсація звільненим працівникам за несвоєчасну виплату заробітної плати?

Пунктом 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464) зазначено, що єдиний внесок нараховують платникам, зазначеним у п. 1 (крім абзацу сьомого) ч. 1 ст. 4 цього Закону, на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Крім того, п. 1 ст. 4 Закону № 2464 визначено, що платниками єдиного внеску є роботодавці, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Враховуючи викладене вище, суми, нараховані після звільнення, не є об’єктом для нарахування ЄСВ, оскільки особа — не працівник підприємства.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати