Іноземець працюватиме неповний робочий час: як оплачувати таку працю
11.02.2020 | 11:33
Підприємство має намір прийняти на роботу іноземних громадян і готується оформити дозвіл на використання їхньої праці на території України. Одна з умов його отримання — виплата зарплати в розмірі не менше 10 мінімальних заробітних плат або 47230 грн.

А якщо ці громадяни працюватимуть у нас на умовах неповного робочого часу, чи можна їм виплачувати заробітку плату пропорційно до відпрацьованого часу?

ВІДПОВІДЬ: Справді, ст. 42 Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.12 р. № 5067-VI (далі — Закон № 5067) встановлено, що роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі спеціального дозволу, що видається органами зайнятості населення. Перелік документів, необхідних для його отримання, наведено в ст. 423 Закону № 5067, і з-поміж них — посвідчена роботодавцем копія проєкту трудового договору (контракту) з іноземцем або особою без громадянства.

Однією з умов отримання дозволу є виплата іноземним працівникам заробітної плати в розмірах, що визначені ст. 421 Закону № 5067. І якщо йдеться про "звичайних"1 працівників, то (цитуємо) "...роботодавець може отримати дозвіл за умови виплати заробітної плати у розмірі, не менш як десять мінімальних заробітних плат" (п. 2 ч. 3 ст. 421 Закону № 5067).

      <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 13 за 2020 р. на стор. 33

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати