Інтернет-магазин приймає платежі через Інтернет: чи потрібен РРО
31.05.2019 | 08:25
805 0 РРО
У нас є інтернет-магазин. Користуємося системою LiqPay. Чи потрібно використовувати РРО? Якщо так, то чим це аргументовано, адже кошти заходять нам на рахунок?

Під час здійснення покупцями розрахунків за товари за допомогою інтернет-еквайрингу платіжної системи LiqPay потрібно використовувати РРО.

У разі, коли розрахунки за допомогою картки здійснюються на сайті інтернет-магазину через кнопку «Оплатити» (інтернет-еквайринг), то, по суті, цей спосіб оплати практично не відрізняється від того, якби розрахунок карткою відбувався через POS-термінал в офлайн-магазині. Тільки платіжний термінал у цьому випадку віртуальний, а управлятися з ним вам допомагають фінансові посередники (Portmone.com, Liqpay та ін.). 

Відповідно до ст. 3 Закону про РРО суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції В ГОТІВКОВІЙ ТА/АБО В БЕЗГОТІВКОВІЙ формі (із застосуванням платіжних карток) під час продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, ЗОБОВ’ЯЗАНІ використовувати РРО чи розрахункові книжки та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу чи відмовляється від неї (включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, тобто за допомогою еквайрингу), розрахунковий документ установленої форми (фіскальний касовий чек або розрахункову квитанцію) на повну суму проведеної операції.

При цьому безготівкові розрахунки — це перерахування певної суми коштів із рахунків платників на рахунки отримувачів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки провадяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді, тобто спираючись на платіжні доручення (п. 1.4 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.04 р. № 22). 

У разі буквального прочитання цієї норми безготівковими розрахунками вважаються виключно розрахунки між юридичними особами або між фізичними і юридичними особами, якщо фізособа вносить кошти на рахунок підприємства через касу банку. І в більшості випадків податківці так цю норму і тлумачать.

Про те, що в такому разі без РРО не обійтися, зазначено, зокрема, у листах ДФСУ від 23.05.16 р. № 5295/К/99-99-22-07-03-14 та від 09.10.18 р. № 4367/Я/99-99-08-02-01-14/ІПК і в роз’ясненні в категорії 109.02 ЗІР.

Хоча, наприклад, у листі ДФСУ від 01.10.15 р. № 20887/6/99-99-22-07-03-15 податківці цілком логічно та об’єктивно зауважили, що операції з оплати вартості товару чи послуг готівкою є готівковими розрахунками, а операції з оплати товарів та послуг через платіжні термінали та мережу Інтернет з використанням електронних платіжних засобів є безготівковими розрахунками.

Та здебільшого карткові платежі (через платіжний термінал, у т.ч. із застосуванням інтернет-еквайрингу, зокрема системи LiqPay) зобов’язують продавця проводити цей продаж через РРО і видавати своїм покупцям на руки фіскальний касовий чек за ф. № ФКЧ-1, який обов’язково має містити реквізити із п. 2 р. ІІ Положення про розрахункові документи, затвердженого наказом Мінфіну України від 21.01.16 р. № 13, серед яких, зокрема, позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та сума коштів за цією формою оплати.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати