Капремонт фінансують із бюджету: чи нараховувати ПДВ
13.11.2017 | 09:08
50 0 ПДВ
Організація одержала бюджетні кошти на капітальний ремонт. Чи повинні ми нарахувати податкове зобов'язання із ПДВ і тільки потім відобразити податковий кредит?

Відповідь: З вашого листа не зовсім зрозумілий характер коштів, що надійшли. Ми можемо припустити, що ви одержали з бюджету капітальний трансферт для фінансування витрат із капітального ремонту. Уважаємо, що сам факт одержання таких коштів не спричиняє нарахування податкових зобов'язань із ПДВ, оскільки відсутній об'єкт обкладання. Аналогічних висновків доходять і податківці (див. наприклад, лист ДФСУ від 23.12.16 р. № 22319/5/99-99-15-03-02-16). Водночас, якщо надалі ви будете провадити підрядникам — платникам ПДВ оплату робіт із капітального ремонту, то на підставі отриманих і зареєстрованих ними податкових накладних ви сформуєте податковий кредит.

Однак якщо результати таких робіт не буде призначено для використання в межах вашої госпдіяльності в оподатковуваних операціях, вам слід у періоді виникнення права на податковий кредит також нарахувати компенсуючі податкові зобов'язання згідно з п. 198.5 Податкового кодексу України (далі — ПКУ)див. також ІПК ДФСУ від 23.08.17 р. № 1730/6/99-99-15-03-02-15/ІПК і коментар до неї в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 83 за 2017 р., стор. 13.

Окрім того, ураховуючи нечіткість роз'яснень податківців щодо необхідності нарахування компенсаційних податкових зобов'язань за покупками, здійсненими, зокрема, за рахунок капітальних трансфертів, рекомендуємо вам одержати індивідуальну податкову консультацію за ст. 52 ПКУ.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати