Каса в електронному вигляді: чи потрібен цифровий підпис
Наше підприємство планує вести касову книгу в електронному вигляді. Чи можемо ми це робити, якщо у нас немає електронного цифрового підпису?

Відповідь: Спочатку зазирнемо до п. 23 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі — Положення про касові операції).

Там сказано, що касові операції оформлюють касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів, іншими касовими документами, які згідно з законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівки. За наявності сертифіката відкритого/посиленого ключа фірма застосовує електронний цифровий підпис (далі — ЕЦП) юрособи під час надання послуг в електронній формі або під час здійснення інформаційного обміну з іншими суб'єктами електронної взаємодії. Виходить, що застосування ЕЦП не уникнути, тільки якщо ви перейшли в площину обміну касовими даними з іншими суб’єктами в електронній формі.
Та варто розділяти класичні електронні документи (тобто ті, що оформлені відповідно до вимог законодавства України у сфері електронного документообігу) і звичайні касові папери, складені в електронному вигляді, тобто просто сформовані на комп’ютері, а потім роздруковані на принтері. У першому випадку вам справді потрібен ЕЦП. Тоді як у другому — ви просто формуєте касові документи на комп’ютері, потім роздруковуєте їх і ставите «живі» підписи.
Тож виходить, що ви можете спокійно вести касову книгу в так званому електронному вигляді. Після її формування на комп’ютері слід роздрукувати документ і поставити на них звичайні підписи, а не цифрові. До речі, про електронну касову книгу ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 18 за 2018 рік на стор. 46.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати