Касова книга у 2018 році: як нумерувати сторінки
Наше підприємство працює з готівкою. Касову книгу ми ведемо у паперовому вигляді. З якої дати треба заводити нову касову книгу? Як правильно починати нумерацію?

Відповідь: Як відомо, касова книга — документ, який застосовують для первинного обліку готівки в касі. Її типову форму № КО-4 наведено в додатку 5 до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі — Положення про касові операції).

Аркуші касової книги нумерують та прошнуровують — це також усі знають.
З 5 січня поточного року Нацбанк оновив форми касових документів. Це й оновлені прибуткові та видаткові касові ордери, і Журнали їх реєстрації, і, звісно, касова книга. Із 05.01.18 р. до 30.06.18 р. можна користуватися старими бланками (п. 1 постанови Правління НБУ від 24.05.18 р. № 54). Щойно ви заведете нову касову книгу (не пізніше, як з 1 липня 2018 року!), у ній нумерація сторінок повинна розпочинатись із цифри «1». Тоді як нумерацію ПКО та ВКО треба продовжувати щоб уникнути плутанини з касовими ордерами з однаковими номерами. Аналогічну думку виказали контролери в категорії 109.19 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати