КОЛИ ІНДЕКСАЦІЯ ЗАРПЛАТИ НЕОБОВ'ЯЗКОВА
07.06.2011 | 03:00
7706 0
Щоби відповісти на це запитання, звернімося до постанови КМУ «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення» від 17.07.03 р. № 1078, у п. 5 якої зазначено: «У випадку підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, …, а також у випадку зростання грошових доходів населення без перегляду їхніх мінімальних розмірів місяць, у якому відбулося підвищення, уважається базовим … для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не проводиться. Із наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації». Таким чином, перший випадок, коли індексація не проводиться, — підвищення розміру заробітної плати в місяці, у якому відбулося таке зростання.
Індексація може не проводитися й у тому випадку, якщо працівника нещодавно прийняли на роботу. На це Міністерство праці та соціальної політики України вказувало у власному листі від 30.10.03 р. № 024-130: «Місяць прийняття працівника на роботу вважається базовим, і індексація за цей місяць не проводиться. А розрахунок індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації починається з наступного за базовим місяцем». Таким чином, другим випадком є ситуація, коли працівника щойно прийняли на роботу, у результаті чого в такому місяці індексація не проводиться.
Останній випадок, коли індексацію не проводять, — це підвищення зарплат працівників раз на три місяці. При цьому піднімати зарплату потрібно на суму, що більше суми індексації, нарахованої у відповідному місяці.
Якщо у вас виникла одна з наведених ситуацій, то індексацію проводити ви не повинні.
Детальніше про те, коли варто індексувати заробітну плату, ви можете прочитати в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 86 за 2009 рік, стор. 39.
 
Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати