Коли підприємство може «зняти» дивідендні доходи у прибутковому обліку
26.04.2018 | 13:56
Наше підприємство-загальносистемник отримує дивіденди. Як такі доходи впливають на податково-прибутковий облік?

► Якщо підприємство коригує фінрезультат на різниці з р. ІІІ ПКУ.

Щодо отриманих дивідендів Податковим кодексом України (далі — ПКУ) передбачено зменшувальну різницю за пп. 140.4.1. У ній сказано: підприємство, яке застосовує податкові різниці за р. ІІІ ПКУ, повинно зменшити фінрезультат на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників податку на прибуток.

Тобто фінрезультат коригують на цю різницю лише якщо:

  • дивіденди нараховує прибутківець (окрім інститутів спільного інвестування та платників, прибуток яких звільняється від оподаткування відповідно до положень ПКУ);
  • підприємство щодо такої операції визнавало в бухобліку дохід.

Думку про те, що наявність доходу в бухобліку є однією з ключових ознак для застосування «дивідендної» різниці висловлювали і мінфінівці в листі від 25.07.16 р. № 31-11130-09-10/21370.

Тому, якщо на підприємстві фінінвестиції обліковують за методом участі в капіталі — застосовувати різницю з пп. 140.4.1 не можна. Оскільки за цим методом у підприємства дохід не виникає (абз. 2 п. 12 П(С)БО 12 «Фінансові інвестиції»).

Важливо! Фінрезультат не коригують на «дивідендну» різницю в разі отримання доходів від нерезидентів. Такі дивіденди відображаються згідно з правилами бухобліку під час визначення фінрезультату до оподаткування (лист ДФСУ від 01.06.16 р. № 1350/2/99-99-15-02-02-10).

► Якщо підприємство НЕ коригує фінрезультат на різниці з р. ІІІ ПКУ.

Підприємства, які не застосовують коригування за р. ІІІ ПКУ, визначатимуть об’єкт обкладання податком на прибуток за правилами бухобліку відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ.

А про те, як отримання дивідендів показувати в бухобліку — читайте газету «Все про бухгалтерський облік» № 38 за 2018 рік на стор. 13.

Окрім того, у темі номера «Виплата дивідендів» ми висвітлили такі питання:

  • які юридичні аспекти слід врахувати під час виплати дивідендів;
  • який порядок утримання та сплати дивідендного авансу з податку на прибуток;
  • як емітенту обліковувати виплату дивідендів;
  • як утримувати податок на репатріацію під час виплати дивідендів нерезидентам-юрособам;
  • як оподатковувати дивіденди нараховані фізособам.

Катерина ОГУДАЛОВА, консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

Більше про дивідендні операції дізнавайтесь із матеріалів:

  • Чи враховують реінвестовані дивіденди у витратах під час розрахунку інвестприбутку — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік» № 20 за 2018 рік на стор. 31.
  • Дивіденди іноземному засновнику: як показати в Декларації з податку на прибуток — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік» № 8 за 2018 рік на стор. 38.
  • Як відобразити в фінзвітності нараховані й виплачені дивіденди — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік» № 5 за 2018 рік на стор. 43.
  • Як виплатити дивіденди нерезиденту за період до набуття ним корпоративних прав у ТОВ — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік» № 74 за 2017 рік на стор. 28.
  • Виплата дивідендів фізособам: діє ліміт у 50 тис. грн — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік» № 56 за 2017 рік на стор. 29.
  • Коригуємо ф. № 1ДФ через зміну ставки податку для дивідендів: чи буде штраф — у матеріалі газети «Все про бухгалтерський облік» № 41 за 2017 рік на стор. 7.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати