Коли підприємцю застосовувати РРО
19.06.2020 | 08:21
Я — ФОП на 3 групі єдиного податку. У 2018 році одержував дохід за послуги виключно в безготівковій формі, усього за рік — 1900000 грн. У 2019 році отримував дохід за послуги виключно в безготівковій формі, усього за рік — 4000 грн. У 2020 році отримую плату за ювелірні вироби в готівковій формі, а також через термінал банку платіжними картками. З якого періоду ФОП повинен застосовувати касовий апарат?

Згідно з п. 296.10 ПКУ РРО не застосовують платники єдиного податку:

— 1 групи;

— 2—4 груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з 1 числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Доходом платника єдиного податку для фізичної особи — підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (пп. 1 п. 292.1 ПКУ).

З огляду на викладене вище фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку 2—4 груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі, при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів у разі перевищення в календарному році незалежно від обраного виду діяльності обсягу доходу понад 1000000 гривень.

На нашу думку, оскільки ще у 2018 році ФОП перевищив ліміт у 1000000 грн, то на сьогодні при здійсненні розрахункових операцій він повинен застосовувати РРО.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати