Коли виникне податковий кредит за несвоєчасно зареєстрованою ПН
04.04.2019 | 08:48
369 1 ПДВ
Підкажіть, що робити, якщо я помилково внесла у звітний період за січень податкову від постачальника, який зареєстрував її із запізненням, хоча й у межах місяця: виписано 03.01.19, зареєстровано 30.01.19. Що мені загрожує?

Відповідно до п. 198.6 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних (далі — ЄРПН), є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в ЄРПН. Про це, зокрема, зазначають контролери в ІПК ДФСУ від 05.02.18 р. № 460/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та в ІПК від 19.07.18 р. № 3190/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.
В аналізованому випадку, оскільки податкова накладна була зареєстрована в січні (хоча й з порушенням строків реєстрації), підприємство вправі показати податковий кредит з ПДВ за такою податковою накладною саме в січні 2019 р.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі (1)

  • Не зовсім зрозуміло,а чому податкова накладна виписана 03.01.19р. і зареєстрована 30.01.19р. є порушенням?адже згідно ст.201.10 ПКУ "для податкових накладних /розрахунків коригування до податкових накладних,складених з 1 по 15 календарний день(включно) календарного місяця,- до останнього дня (включно) календарного місяця,в якому вони складені."

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати